Gündem

Köpek saldırısı sonrası ağır yaralanan Tunahan, eve kapandı

Başıboş sokak köpeklerinin saldırdığı Tunahan Yılmaz ağır yaralanmıştı. Acı dolu tedavi süreci sonrası iyileşmeye başlayan Yılmaz, eve kapandı. Agresifleşen küçük çocuğun ailesi 'Hayvan canlısı olan çocuk, herkesten kaçıyor' dedi.

Köpek saldırısı sonrası ağır yaralanan Tunahan, eve kapandı
10-07-2024 13:27
Google News

Sahipsiz köpeklerin saldırısı sonucu ağır yaralanan Tunahan 3 ay sonra taburcu edildi

GALERİNİN DEVAMI <p>Ankara'da boş arazide başıboş köpeklerin saldırısı <a href=sonrası yaralanan ve 3 aydır hastanede tedavi altında tutulan Tunahan Yılmaz’dan yeni haber geldi.

"><p>Ankara'nın Keçiören ilçesindeki Kafkas Mahallesi'nde 7 Aralık <a href=günü sahipsiz köpeklerin saldırısı sonucu ağır yaralanan Nurettin Demirer İlkokulu öğrencisi Tunahan Yılmaz'ın Hacettepe İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi'ndeki tedavisi tamamlandı.

"><p>Zorlu bir ameliyat sürecinden <a href=geçen ve taburcu edilerek evine gönderilen Tunahan, artık ailesiyle bir arada.

"><p>Baba <a href=Halil Yılmaz, AA muhabirine, oğlunun eve gelmesinden dolayı çok mutlu olduğunu söyledi.

"><p>Böyle bir acıyı kimsenin yaşamasını istemediğini belirten Yılmaz, operasyon geçirecek." dedi.

"><p>Tunahan'ın <a href=olay yaşanmadan önce çok neşeli ve esprili bir çocuk olduğunu ifade eden Yılmaz, şu anda kendileriyle bile konuşmakta zorlandığını söyledi.

"><p>Oğlunun <a href=biraz agresif ve sessiz bir tavır sergilediğini ifade eden Yılmaz, "Sakin değil. Önceki gibi espri yapmıyor. Hayat bu şekilde sıkıntılı şu anda. İnşallah düzelecek." ifadelerini kullandı.

"><p>Sahipsiz <a href=köpek sorunun çözülmesini istediğini belirten Yılmaz, şunları söyledi:

"><p>için herkesin birbirine yardımcı olması lazım. Keçiören Belediyesi toplayıp barınaklara götürse ne olacak. 10 gün sonra 7-8 tane birden sürü halinde geziyorlar burada. Kısırlaştırsınlar, barınaklara taşısınlar. Mama getirip beslemekle bu işin çözümü olmaz."

Anne Ergül Yılmaz ise, oğlunun evine döndüğü için çok mutlu olduklarını belirterek, "Doktorlarımızın sayesinde yavrumuz evine döndü. Mutluyuz." dedi.

"><p><strong>

Yakın zamanda bir çocuğa daha köpeklerin saldırdığını söyleyen Yılmaz, sahipsiz köpek sorununa çözüm bulunamadığını ifade etti.

"><p><strong>Tunahan'ın tedavi sürecinin çok ağır geçtiğini belirten Yılmaz, şunları kaydetti:</strong></p><p>köpekler devam ediyor. Artık köpek görmek istemiyoruz. Cumhurbaşkanımıza sesleniyoruz. Tunahan eve geldiğinden beri mutlu. Hastanenin psikolojisi ve travmasını eve geldiğinden bu yana biraz atlattı. Tedavisi devam edecek."

">

Sokaklarda adeta kol gezmeye başlayan başıboş köpekler tarihler 7 Aralık 2023'ü gösterdiğinde Ankara'da bir canı daha yakmıştı...

Başıboş köpeklerin saldırısıyla ağır yaralanan Tunahan’ın son hali içler acısıBaşıboş köpeklerin saldırısıyla ağır yaralanan Tunahan’ın son hali içler acısı

Kentte yaşayan 4'üncü sınıf öğrencisi Tunahan Yılmaz, Keçiören ilçesi Kafkaslar Mahallesi'nde okula giderken sokak köpeklerinin saldırısında ağır yaralandı.

3 AY HASTANEDE KALDI, TEDAVİSİ DEVAM EDİYOR

Tunahan, 3 ay Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde art arda yapılan ameliyatlardan sonra, mart ayında taburcu edildi ancak tedavi süreci devam etti. Tunahan'a, 26 Haziran'da aynı hastanede geçirdiği 15'inci büyük operasyonda deri nakli yapıldı.